Suusaõppe kiirkursused
"EESTI OTSIB SUUSASAMMU"

Õige suusatehnika õppimine pole päris raketiteadus, aga üksjagu liigset lihasvalu toob endaga kaasa küll kui püüda eestlasele omaselt, iseteadlikult ja jonnakalt, seda omandada. Me oleme sarnast lähenemist püüdnud võõrutada juba 2006 aastast kui hakkasime suusahuvilisi tehnika- ja ka treeningualaselt koolitama.

2021 aasta talvel kutsusime ellu (lisaks oma regulaarsetele treeningutele) suusatamise lühikursuse “Suusatehnika nullist sajani”. Eelmisel talvel kandis suusaõppe kiirkursus “Ski-Up” nimetust. Sellel talvehooajal jätkame sarnase sisuga projektiga “Eesti otsib suusasammu” nime all. See on äärmiselt põhjalik ja suusatehnika filigraansele omandamisele orienteeritud kursus, kus 3 treeningu jooksul anname endast kõik, et õpilased suusatamist armastama panna. Loomulikult toimub tegevus suuskadel, kus omandatakse nii teoreetiline teadmistepagas kui ka praktilised oskused. Lisaks saadame kõigile osalejatele õppematerjalid koos soovitusliku harjutusvaraga.

Sellel hooajal püüame kiirkursuse treeningutega jõuda tervesse Eestisse. Jõulude eel alustame Tartus ja Tallinnas ja lisame jooksvalt kalendrisse treeninguid erinevatesse Eestimaa piirkondadesse. Teil endil on võimalus saata suusaõppe soov endale sobivasse Eestimaa nurka, tee seda selle lehe allosas “soovid-soovid-soovid” nurgakeses. Ühe grupi osalejate piirarv on 15 inimest. Treeningud on jagatud taseme järgi kolmeks nii klassikalises kui uisutehnikas, sellest pisut täpsemalt järgmises lõigus.

Sellel hooajal on võimalik registreerida ennast nii ühte trenni eraldi kui treeningpaketti (3) korraga. Ühe treeningu hinnaks on 20€, kolme treeningu komplekt 45€. Treeningkomplekti trennid ei pea olema taseme järgi järjekorras. Iga treeningul osaleja omandab hulganisti vajalikku harjutusvara, saab treenerilt väga põhjaliku tagasiside oma suusatehnikale ning hea tuju garantii anname loomulikult ka. lisaks saadame osalejatele harjutused ka mailile, et iseseisvalt treeninguid jätkata. Treeningute hinna sisse ei kuulu varustuse rent. 

INFO KURSUSE KOHTA TELEFONIL 5153557 (Jaak) või info@suusahullud.ee

Kõigile kursustele registreerijatele saadame päev enne esimest tundi info kuhu tulla ja kuidas käituda 🙂

1. TASE - VUNDAMENT

Kõigepealt räägime kiirelt ja selgelt õige suusavarustuse valimisest ja purustame kõik suusamäärimise valearusaamad (ca. 10-15min).
Tutvustame konkreetse suusatehnika erinevaid aspekte ja suundume suuskadele baasharjutusi tegema.

Suuskadel:
* Õpime tundma kolme peamist sõiduviisi
* Teeme harjutusi tasakaalu ja koordinatsiooni parandamiseks
* Omandame juba esimesed üliolulised aga lihtsamad suusanipid

2. TASE - SEINAD

Alustame kohe suuskadel.
Selles trennis teeme läbi hulganisti erinevaid harjutusi kõikide sõiduviiside proovimiseks ja omandamiseks.
Õpilane lahkub trennist nii, et pea suitseb ja lihased on uutest liigutustest “meeldivalt toonuses”. Koduseks ülesandeks on lahendada kõik trennis lahendamata jäänud pusled 🙂

3. TASE - KATUS

Jätkame sealt kus pooleli jäime. Võtame veelkord läbi kõikvõimalikud lihtsad ja keerulised harjutused ja kinnistame teoreetilisi teadmisi ning nüüdseks juba ka praktilisi oskusi.
3. taseme treeningul teeme ka video ülesvõtteid, mida treeningu lõppedes põgusalt analüüsime.
Kõik 3 tasemetrenni läbinud osaleja teab teoreetiliselt konkreetsest suusatehnikast kõike ja oskab seda ka ise suuskadel rakendada. Vilumus saabub nende teadmiste edasisel kasutamisel.

 

Järgmised treeningud (kuupäev, asukoht, suusatehnika, tase)
uuendame treeningute nimekirja pidevalt...

Tartu, Tähtvere Spordipark – kogunemine Tartu Laululava peahoone ees
Nõmme Spordikeskus – kogunemine staadionil stardimajakese juures
Pirita Terviserada – kogunemine Tervisespordimaja juures
Elva (Tartumaa TSK) – kogunemine Tartu Maratoni finišikaare juures

NB! Ära muretse kui sa kohe graafikust ei leia kolme treeningut, millele registreerida. Suusatunde viime läbi terve talve jooksul ja saad puuduolevad trennid jooksvalt juurde lisada. 

20.02.2024 kell 19:00  Pirita Tervisespordimaja – Klassikatehnika harjutamine
5.03.2024 kell 19:00  Pirita Tervisespordimaja – Klassikatehnika harjutamine
12.03.2024 kell 19:00  Pirita Tervisespordimaja – Klassikatehnika harjutamine – iseseisev harjutamine

SOOVID, SOOVID, SOOVID
Telli suusatrenn oma kodukohta

Ankeedi täitmine ei garanteeri veel midagi, aga kui ühest piirkonnast laekub piisavalt soove, siis sõidab suusatreener teile külla!

Registreerimine trennidesse

Peale "Registreeri" nupu vajutamist suunatakse sind automaatselt meie e-poodi, kus saad mugavalt koolituse eest tasuda. Kinnituskiri registreerimise kohta jõuab sinu e-mailile.
Keri üles
0
No products in the cart.